Certifikát Ověřeno zákazníky

Johnny English se vrací (DVD)

Název titulu:Johnny English se vrací
Originál:Johnny English Reborn (USA, Velká Británie, Francie, 2011)
Katalogové č.:1015432
Formát:DVD
Kategorie:Akční filmy, Dobrodružné filmy, Komedie
V prodeji od:16. 1. 2013
Dostupnost:
vyprodáno  
Kdy zboží dostanu?

Naše cena: 199 Kč (vč. DPH)

Zvuk:Dolby Digital 5.1 anglicky
Dolby Digital 5.1 česky
Dolby Digital 5.1 maďarsky
Titulky:anglické, bulharské, české, maďarské, řecké
Délka:97 minut
Hrají:Rowan Atkinson, Dominic West, Gillian Anderson, Rosamund Pike, Mark Ivanir, Togo Igawa, Richard Schiff, Burn Gorman, Ben Miller, Tim McInnerny, Chris Mansfield, Daniel Kaluuya
Režie:Oliver Parker
Sdílení:

Johnny English se vrací (dvd)

Johnny English Reborn (DVD)

Kdo zachrání Její veličenstvo britskou královnu, když agent 007 James Bond zrovna leží u ledu? Jeden muž už před lety dokázal, že je na něj spolehnutí a že raději Britské ostrovy zbourá, než by je vydal nepříteli všanc. Jmenuje se Johnny English, nosí tvář Rowana Atkinsona, alias Mr. Beana, disponuje mimořádným rejstříkem grimas a silným magnetem na katastrofy všeho druhu.

Po poslední takové „nehodě“ se více méně dobrovolně uchýlil do tibetského kláštera, kde kromě vnitřního míru hledá esprit pravého bojovníka. Až tady si ho najdou mateřské tajné služby, které se právě řítí do kolosálního průšvihu. Na oficiální návštěvu Velké Británie se chystá čínský premiér, pro kterého má jít podle zaručených informací o úplně poslední cestu v jeho životě, nepočítáme-li tu na hřbitov. A protože se šéfová MI7, Pamela Thorntonová (Gillian Anderson), nemůže na nikoho spolehnout, neboť se to v jejím revíru hemží dvojitými agenty, kteří jsou do plánovaného atentátu zapojení, vsadí vše na jednu kartu – na Johnnyho Englishe. Ten po návratu z azylu zjišťuje, že se doba radikálně změnila. Šéfuje mu ženská bez smyslu pro humor, která odmítá tolerovat jakékoliv výstřelky, a proto mu pořídí dozor v podobě urputného agentského zelenáče, agenta Tuckera (Daniel Kaluuya). Pracovní negativa naštěstí vyvažuje krásná psycholožka Kate Sumner (Rosamund Pike), do jejíhož dobývání se English pustí s vervou sobě vlastní. Stejně vehementně se vydá po stopách organizátorů globálního spiknutí proti čínskému premiérovi, zcela v souladu s osobním mottem: „Katastrofy lze tolerovat, neúspěch nikoliv

Fotogalerie z filmu Johnny English se vrací (DVD)

Johnny English se vrací (DVD) Johnny English se vrací (DVD) Johnny English se vrací (DVD)
Johnny English se vrací (DVD) Johnny English se vrací (DVD) Johnny English se vrací (DVD)
Johnny English se vrací (DVD) Johnny English se vrací (DVD) Johnny English se vrací (DVD)

Recenze Johnny English se vrací (DVD)

Johny English se vrací. Ovšem v jaké formě?

To, že má nejslavnější britský agent svého prostoduššího „bratříčka“ jsme si mohli všimnout, už před téměř deseti lety, kdy do kin přišel první film o Johnnym Englishovi, který má něco z Beana a něco z Černé zmije. Celkově šlo o vtipnou podívanou, kterou doplňoval skvělý záporák v podání Johna Malkoviche.

Druhý díl začíná skvěle. Johnny se po nepovedené akci, odebere do ústraní kláštera, kde postupně přichází na vnitřní klid. Ovšem z klidu ho vyruší nová mise, která na něj již záhy čeká. Celou první polovinu se táhne docela povedený humor prvního dílu, objevuje se několik nových postav, které jsou v celku povedené: Gillian Anderson v roli šéfové (Ta ženská snad nestárne!), nebo Daniel Kaluuya (Britská seriálová hvězda), který střídá v roli Johnnyho pravé ruky Bena Millera. Ovšem nemůžu se zbavit dojmu, že filmu chybí charismatický záporák, který by byl po Malkovichovi dostatečným soupeřem.

Příběh se točí okolo jakýsi klíčů, které musí náš hrdina ochránit, před neznámých nepřítelem, který jak se později ukáže je blíž, než se zdá. Johnny cestuje po světě, potkává spousty postav, které přímo či nepřímo souvisí s oním klíčem. Navíc chvíle nepozornosti stačí k tomu, aby se on sám stal obětí situace a šla po něm FBI, MI5 a jemu nezbývalo nic jiného, než nasednout do svého…ehn…na svůj vozíček a utéct. Navíc kromě MI5 a FBI Johnnyho pronásleduje i jeho temná minulost, která jak se zdá souvisí s klíči. Mimoto mu hravě pomáhá agentka s tváří Rosamunde Pike, kterou můžete znát třeba z Píchy a předsudku.

Objevuje se několik naprosto skvělých scén, scéna chytání zloděje, mírně parodující Casino Royale, je naprosto excelentní, ovšem začíná se objevovat humor, který je vynucený. Což není krásné, vtipy které se třikrát opakují (!) nikoho napotřetí nepobaví, naštěstí těchto scén je tam minimum, většinou jde o vtipy, které fungují, sice ne jako v prvním filmu, ale krásně mu sekundují.

Pro:

   + Ve filmu sice chybí pořádný záporák, ale ten který tam je funguje docela dobře, stejně jako humor, který ukazuje je Atkinson nestárne, stejně jako jeho nápady.
   + První film se sice překonat nepodařilo, ale přesto jde o kvalitní zábavu. Navíc chvílemi se nám zdálo, že paroduje bondovky a to hlavně Zlaté oko, což je myslím velké plus.
   + Celý film, ovšem působí o dost kvalitněji, než kupříkladu Prázdniny pana Beana, které byli vlastně jen sled scének, než nějaký složitější příběh, který ovšem English nabízí.

Proti:

   - Film nabízí to, na co jsme zvyklí z minulého filmu, nijak to zásadně neobměňuje.
   - Některé vtipy se opakují

Autor: Jan Potměšil

Fotogalerie z recenze Johnny English se vrací (DVD)

Johnny English se vrací (DVD)Johnny English se vrací (DVD)Johnny English se vrací (DVD)
Johnny English se vrací (DVD)Johnny English se vrací (DVD)Johnny English se vrací (DVD)

 

 

Související produkty

Johnny English se vrací (Blu-ray)

Johnny English se vrací (Blu-ray)

199 Kč

 

 
JOHNNY ENGLISH (Blu-ray)

JOHNNY ENGLISH (Blu-ray)

254 Kč

 

 
JOHNNY ENGLISH ZNOVU ZASAHUJE (Blu-ray)

JOHNNY ENGLISH ZNOVU ZASAHUJE (Blu-ray)

359 Kč

 

 
JOHNNY ENGLISH ZNOVU ZASAHUJE (DVD)

JOHNNY ENGLISH ZNOVU ZASAHUJE (DVD)

199 Kč

 

 
JOHNNY ENGLISH ZNOVU ZASAHUJE (4K Ultra HD + Blu-ray)

JOHNNY ENGLISH ZNOVU ZASAHUJE (4K Ultra HD + Blu-ray)

764 Kč

 

 
Policejní akademie 2: První nasazení (DVD)

Policejní akademie 2: První nasazení (DVD)

199 Kč

 

 
Austin Powers: Špion, který mě vojel (Blu-ray)

Austin Powers: Špion, který mě vojel (Blu-ray)

199 Kč

 

 
Želvy Ninja 2 (Blu-ray)

Želvy Ninja 2 (Blu-ray)

399 Kč