Certifikát Ověřeno zákazníky

Get on Up - Příběh Jamese Browna / Ray Kolekce (2 DVD)

Get on Up - Příběh Jamese Browna / Ray kolekce (2DVD)

Get on Up  / Ray collection (2DVD)

Kolekce obsahuje:

Get on Up - Příběh Jamese Browna (2014)

James Brown byl nespoutaný živel, jenž si vždycky dělal, co chce. Nesnesitelná frackovitost, kterou v plné kráse rozbalí hned v úvodu filmu, má hluboké kořeny v jeho minulosti. K ní se divák propracovává postupně, prostřednictvím retrospektivních střípků, které odhalují nelehké dětství v dobách hospodářské krize, odloučení od rodičů, pobyt v polepšovně a v base.

James se nikde nenaučil pravidla, podle kterých společnost fungovala. I proto je permanentně porušoval. Na druhou stranu se nebál měnit zavedené pořádky, což mu pomáhalo v zásadních životních a především hudebních rozhodnutí. Film Get On Up, který si název vypůjčil od jedné z nejslavnějších Brownových písniček, je nejen silným životním příběhem, ale zároveň si ho lze užít jako hudební koncert napěchovaný jeho největšími peckami.

 Ray (2004)

Jestliže lze život chápat jako souhrn jeho jednotlivých částí, pak příběh Ray Charlese je možno považovat za souhrn osobních vzestupů a pádů v průběhu dlouhé a slávou ověnčené kariéry ve světě hudby. Ray zažil bolest i osobní tragédie.

Množství jeho hudebních stylů (jazz, rhytm & blues, rock-and-roll, gospel, country & western) je sledem a souhrnem celistvé inspirativní cesty génia s jedinečnou vizí, génia, který světu daroval možnost zcela nového způsobu vnímání hudby. RAY je dosud nevyprávěný příběh dramatického osudu americké hudební legendy, jehož vzniku předcházel patnáctiletý sběr materiálu a sledování Rayovy tvorby uznávaným filmařem Taylorem Hackfordem.

S hercem Jamiem Foxxem v titulní roli prožíváme šíři a autentičnost Rayova osudu v jeho nejvýbušnějším období. Všechno začalo v okamžiku, kdy černý slepý teenager sám nastoupil do floridského autobusu a cestoval přes Státy, aby svůj styl vybrousil na jazzové scéně v Seattlu.

Od Rayových počátečních bojů o to, aby se s ním zacházelo tak, jak si zaslouží, a aby mohl jít svou cestou, přes jeho objevení společností Atlantic Records a bleskový vzestup ke globální popularitě, přes boj s drogovou závislostí a vyrovnávání se s milostnými vzplanutími nás vyprávění vede zpět až do dětství. Než se stal jedním z největších hudebních idolů své generace, musel se vyrovnat s pátým rokem svého života, kdy se utopil jeho bratr George a on začal ztrácet svůj zrak. Byla to doba, která nesmazatelně ovlivnila hloubku Rayových citů a probudila v něm onu nesmrtelnou hudbu.

Film není jen pietní poctou idolu jazzmanů, ale je především filmovou lahůdkou, která sklidila ovace kritiky a která pravděpodobně postoupí do závěrečného boje o ceny Americké filmové akademie.

 

Fotogalerie z filmu Get on Up - Příběh Jamese Browna / Ray Kolekce (2 DVD)

Get on Up - Příběh Jamese Browna / Ray Kolekce (2 DVD) Get on Up - Příběh Jamese Browna / Ray Kolekce (2 DVD)  

 

Související produkty

GET ON UP - Příběh Jamese Browna  (Blu-ray)

GET ON UP - Příběh Jamese Browna (Blu-ray)

269 Kč

 
GET ON UP - Příběh Jamese Browna  (DVD)

GET ON UP - Příběh Jamese Browna (DVD)

99 Kč

 
Get on Up - Příběh Jamese Browna / Ray Kolekce (2 DVD)

Get on Up - Příběh Jamese Browna / Ray Kolekce (2 DVD)

299 Kč

 
INDIANA JONES Kolekce (5 DVD)

INDIANA JONES Kolekce (5 DVD)

699 Kč

 

 
ROCKETMAN (DVD)

ROCKETMAN (DVD)

254 Kč

 

 
ROCKETMAN (Blu-ray)

ROCKETMAN (Blu-ray)

424 Kč

 

 
BOHEMIAN RHAPSODY (DVD)

BOHEMIAN RHAPSODY (DVD)

254 Kč

 

 
ROCKETMAN (4K Ultra HD + Blu-ray)

ROCKETMAN (4K Ultra HD + Blu-ray)

764 Kč