Certifikát Ověřeno zákazníky

127 hodin (DVD)

Název titulu:127 hodin
Originál:127 Hours (USA, Velká Británie, 2010)
Katalogové č.:1012158
Formát:DVD
Kategorie:Dobrodružné filmy, Dramatické filmy, Thrillery
V prodeji od:20. 6. 2011
Dostupnost:
do 5 dnů  
Kdy zboží dostanu?

Naše cena: 199 Kč (vč. DPH)

Zvuk:Dolby Digital 5.1 anglicky
Dolby Digital 5.1 česky
Dolby Digital 5.1 maďarsky
Titulky:anglické, arabské, bulharské, české, hebrejské, chorvatské, maďarské, slovinské
Délka:90 minut
Hrají:James Franco, Amber Tamblyn, Kate Mara, Lizzy Caplan, Clémence Poésy, Treat Williams
Režie:Danny Boyle
Sdílení:

127 hodin

127 Hours (dvd)

Držitel Ceny Akademie® režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče) uvádí strhující a povznášející příběh o souboji člověka o holé přežití uprostřed nelítostných hor.

Aron Ralston (James Franco) miluje pohyb ve volné přírodě. Když ho ale uvolněný balvan uvězní v odlehlém kaňonu v Utahu, milovník adrenalinového vzrušení stojí před životní výzvou. Během následujících pěti dnů se Ralston pustí do pozoruhodného osobního souboje, ve kterém mu hlavní oporou budou vzpomínky na rodinu a přátele — stejně jako vlastní odvaha a důvtip. Jenom díky nim dokáže nepřízeň osudu proměnit ve své vítězství!

Bonusy:

  • Vynechané scény
  • Komentář Dannyho Boylea, Christiana Colsona a Simona Beaufoye

Recenze 127 hodin (DVD)

Tento napínavý dobrodružný film režiséra Dannyho Boyla (Milionář z chatrče) zaujme především tím, že byl natočen podle skutečné události, která se odehrála v roce 2003 v Utahu.

 

Tehdy 26letý Aron Ralston (James Franco), vášnivý sportovec a zároveň arogantní a sebestředný frajer, se rozhodl podniknout výlet do pouště kdesi v Utahu a přitom o tom nikomu neříct. Příběh začíná velice svižně. Po tom, co se ráno Aron probudí, hned si sbalí a za chvíli ho už vidíme v autě směr Utah, kde se bude projíždět na kole, lézt po horách a také chvíli dělat průvodce dvěma slečnám, které zabloudily. Vše by bylo skvělé až na to, že při slaňování do jednoho z kaňonů s sebou utrhl kus kamene, který mu ruku doslova přišpendlil ke skále. Od této chvíle začíná dlouhých 127 hodin. 

 

Poté, co mu ruka uvízla, se Aron dlouhé hodiny pokoušel kámen uvolnit a mezitím volat o pomoc, vše bylo ale bez úspěchu. Do karet mu nenahrával ani fakt, že měl minimum jídla a asi litr vody, k tomu tupý nůž a žádný mobil.

 

Začíná boj s časem. Aronovi rychle dochází jídlo i voda. Teplo se střídá s chladem a do toho  trpí halucinacemi. Nakonec v sobě najde sílu a odhodlání k tomu, aby si sám zlomil a uřezal ruku tupým nožem, vyprostil se z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více jak 10 kilometrů než našel pomoc.

 

Režisér Danny Boyle v tomto snímku předvedl fantastický výkon. Nemůžeme čekat film bohatý na výpravu a kulisy, tady se jedná doslova o show jednoho muže, odehrávající se na jednom a tom samém místě. Občas je stereotyp přerušen flashbacky, které vypovídají o hrdinově minulosti a prakticky vyplňují nudné části. To vše doplňuje skvělá hudba, která celému filmu dává „grády“.

 

Před shlédnutím tohoto filmu jsem byla na rozpacích. Nedokázala jsem si představit o čem bude film celých 90 minut pojednávat, když hned na začátku hrdina uvízl ve štěrbině někde uprostřed ničeho. Byla jsem ale mile překvapena. Dynamický začátek vystřídalo napětí, které díky flashbackům a také skvělému hereckému výkonu Jamese Franca, který ztvárnil Dannyho Boyla, vydrželo až do konce.

 

Je až neskutečné, čeho je člověk schopen pro to, aby přežil. Tento film vám to ukáže a já ho vřele doporučuji.

Autor: Markéta Zelenková

Fotogalerie z recenze 127 hodin (DVD)

127 hodin (DVD)

 

 

Související produkty

127 hodin (Blu-ray)

127 hodin (Blu-ray)

269 Kč

 
T2: Trainspotting  2  (Blu-ray)

T2: Trainspotting 2 (Blu-ray)

249 Kč

 

 
YESTERDAY (Blu-ray)

YESTERDAY (Blu-ray)

359 Kč

 

 
Milionář z chatrče (Digipack) (DVD)

Milionář z chatrče (Digipack) (DVD)

99 Kč

 

 
Steve Jobs (DVD)

Steve Jobs (DVD)

99 Kč

 

 
T2: Trainspotting  2  Steelbook™ Limitovaná sběratelská edice + CD Soundtrack (Blu-ray + CD)

T2: Trainspotting 2 Steelbook™ Limitovaná sběratelská edice + CD Soundtrack (Blu-ray + CD)

599 Kč

 

 
Pláž (Knižní edice) (DVD)

Pláž (Knižní edice) (DVD)

199 Kč

 

 
TRANS (DVD)

TRANS (DVD)

199 Kč