Certifikát Ověřeno zákazníky

Machete (Blu-ray)

Název titulu:Machete
Originál:Machete (USA, 2010)
Katalogové č.:1008398
Formát:Blu-ray
Kategorie:Akční filmy, Krimi filmy, Thrillery
V prodeji od:19. 10. 2011
Dostupnost:
vyprodáno  
Kdy zboží dostanu?

Naše cena: 299 Kč (vč. DPH)

Zvuk:DTS-HD Master 5.1 anglicky
DTS-HD Master 5.1 česky
Titulky:české
Délka:105 minut
Hrají:Danny Trejo, Robert De Niro, Jessica Alba, Steven Seagal, Michelle Rodriguez, Jeff Fahey, Cheech Marin, a další >
Režie:Robert Rodriguez, Ethan Maniquis
Sdílení:

Machete (Blu-ray)

Vypadal jako docela obyčejný dělník z ulice a byl ideálním kandidátem k tomu, aby na něj hodili vraždu. Ale ukázalo se, že je to Machete (Danny Trejo), legendární bývalý elitní agent, kterého se nevyplatí naštvat.

Poté, co ho vyhlášený mexický drogový magnát Torrez (Steven Seagal) nechal v pustině polomrtvého, se mu podaří přežít a uprchne do Texasu, kde touží zmizet a uniknout své minulosti. Narazí tu ale na hustou síť korupce a podvodů, na jejímž konci se nachází zastřelený senátor (Robert de Niro) a Machete coby člověk, obviněný z jeho vraždy.

Machete se vydává očistit své jméno a odhalit zákeřné a rozsáhlé spiknutí. V cestě mu ale stojí Booth (Jeff Fahey) – nemilosrdný podnikatel, který má na své výplatní listině slušnou zásobu zabijáků, Von (Don Johnson) – šílený strážce hranice, který velí menší armádě, a Santana Rivera (Jessica Alba) – překrásná imigrační úřednice, která neví, zda se má řídit zákonem či srdcem.

 

Fotogalerie z filmu Machete (Blu-ray)

Machete (Blu-ray) Machete (Blu-ray) Machete (Blu-ray)
Machete (Blu-ray) Machete (Blu-ray) Machete (Blu-ray)
Machete (Blu-ray) Machete (Blu-ray) Machete (Blu-ray)

Recenze Machete (Blu-ray)

Machete

Bylo, nebylo, ve městě v Texasu, kousek od americko-mexické hranice si bohatý a vlivný podnikatel Booth náhodně vyhlédne postaršího, životem poznamenaného mexického námezdního dělníka, aby pro něj vykonal „mokrou“ práci. Zadělá si tím však na největší problém svého života. Po nabídce, kterou mexikán nemůže odmítnout, ho vybaví dalekonosnou puškou s optikou a vyšle zavraždit senátora McLaughlina. Při akci samotné se ukáže, že celé to byl podraz s cílem posílit politikovi preference. Zraněný Machete, obviňovaný z atentátu, je na útěku. Hodlá očistit své jméno a přitom postupně rozkrývá sít korupce a politického spiknutí, zatímco se mu po krku sápou různí zabijáci. Machete ale není jen tak nějaké ořezávátko. Společně s tím, že má na své straně místní vůdkyni podzemního hnutí a sexy policajtku z imigračního, mu hraje do karet i fakt, že býval elitním agentem, který šlapal na paty mexickému drogovému bossovi Torrezovi, za což mu tento zasekl do duše temně krvavé trauma. V cestě za spravedlností a pomstou na sebe Machete a spol. postupně nabalují další a další spojence, až vše vyvrcholí hromadnou bitvou.

Film je nevlastním bratříčkem jiného Rodriguezova filmu, a sice Planety Terror, se kterým ho pojí i původně fiktivní trailer, před kterým byl promítán. Z obou filmů sálá brakovost v tom nejlepším slova smyslu. Situace známé z béčkových filmů 70tých a 80tých let dotažené ad absurdum. Zatímco v Planetě si vzal pan režisér na paškál horory, v Machete mu vzorem stály thrillery a akční filmy.

Všechny postavy ve filmu jsou ikonické figurky, které jakoby vyskočili ze stránek komiksu. Ultradrsný, potetovaný hlavní hrdina, bohatý zloduch s blankytně modrýma očima, obtloustlý záporák ohánějící se katanou a při tom anglicko-španělsky pronášející filosofická moudra, krásná vůdkyně (a svůdkyně) s páskou přes oko, holčičí dvojčata se samopaly, hláškující farář s brokovnicí apod. Děj filmu není to hlavní. V podstatě jde jen o pomstu, kdy jednotlivé scény a situace jsou pouze záminkou pro střílení, sekání, probodávání a mlácení. I nějaké ty odhalené ženské vnady uvidíme. A to vše je v pořádku, protože proto se tyto filmy točí a proto se my fanoušci na tyto filmy koukáme.

Herecké obsazení je vskutku pestré a luxusní. Jde o herce hrající již řadu let první ligu (Robert deNiro), přes herce, kteří se slunili na vrcholu popularity v 80tých maximálně na začátku 90tých let, včetně videoikon bojových filmů (Don Johnson, Jeff Fahey, Steven Seagal) až po hvězdy současnosti (Michelle Rodriguez, Jessica Alba). No a samozřejmě představitel titulního Machete Danny Trejo. On se pro tuto roli narodil a všechny jeho postavy, které doposud ve filmech ztvárnil, byly pouhou přípravou. A že jich bylo. I když, já si stejně myslím, že on nic nehraje. On takový opravdu je.

 Film Machete je bohapustá zábava, která se nebere nijak vážně. Chybějí sice hlášky, které by měli potenciál zkultovnět, ale scény jsou natočeny efektně a nudit se určitě nebudete. Nelze od něj očekávat nic víc, než že se skvěle pobavíte a máte-li smysl pro trochu cyničtější humor, i zasmějete. Nezbývá než se těšit na slíbené další díly Machete zabíjí a Machete znovu zabíjí, které jsou prezentovány na závěr filmu. Jde samozřejmě o vtip režiséra, ale s vědomím, jak vznikl tento film, by to zase takové překvapení nebylo a řadě fanoušků kultovních snímků a Dannyho Treja by to udělalo neskonalou radost. Mně každopádně.

 


Autor: - staka -

Fotogalerie z recenze Machete (Blu-ray)

Machete (Blu-ray)Machete (Blu-ray)Machete (Blu-ray)
Machete (Blu-ray)Machete (Blu-ray)Machete (Blu-ray)

 

 

Související produkty

MACHETE ZABÍJÍ (DVD)

MACHETE ZABÍJÍ (DVD)

99 Kč

 

 
Policejní akademie 2: První nasazení (DVD)

Policejní akademie 2: První nasazení (DVD)

199 Kč

 

 
FARGO (Blu-ray)

FARGO (Blu-ray)

399 Kč

 

 
SHERLOCK HOLMES (Blu-ray)

SHERLOCK HOLMES (Blu-ray)

299 Kč

 

 
RYCHLE A ZBĚSILE: HOBBS A SHAW (Blu-ray 3D + Blu-ray)

RYCHLE A ZBĚSILE: HOBBS A SHAW (Blu-ray 3D + Blu-ray)

507 Kč

 

 
TERČ ZABIJÁK (papírový obal) (DVD)

TERČ ZABIJÁK (papírový obal) (DVD)

49 Kč

 

 
Swordfish: Operace Hacker (DVD)

Swordfish: Operace Hacker (DVD)

199 Kč

 

 
2 ZBRANĚ (BIG FACE ACTION) (DVD)

2 ZBRANĚ (BIG FACE ACTION) (DVD)

149 Kč