Certifikát Ověřeno zákazníky

Harry Potter a Relikvie smrti: 1. část (2 Blu-ray)

Název titulu:Harry Potter a Relikvie smrti: 1. část
Originál:Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (Velká Británie, USA, 2010)
Katalogové č.:1008018
Formát:Blu-ray
Kategorie:Dobrodružné filmy, Dramatické filmy, Fantasy filmy, Rodinné filmy
V prodeji od:15. 4. 2011
Dostupnost:
do 5 dnů  
Kdy zboží dostanu?

Naše cena: 399 Kč (vč. DPH)

Zvuk:Dolby TrueHD 5.1 anglicky
Dolby Digital 2.0 anglicky
Dolby Digital 5.1 česky
Titulky:anglické pro neslyšící, arabské, české, dánské, finské, islandské, norské, slovenské, švédské
Délka:146 minut
Hrají:Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Jason Isaacs, a další >
Režie:David Yates
Sdílení:

Harry Potter a Relikvie smrti: 1 Část (2bD)

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter a relikvie smrti (Harry Potter and the Deathly Hallows) je připravovaný dvoudílný fantasy film, adaptace stejnojmenného románu britské spisovatelky J.K Rowlingové. Jedná se o sedmý a poslední film ze série o čarodějnickém učni Harry Potterovi. Natáčení začalo v únoru 2009. Film bude rozdělen do dvou samostatných dílů. Premiéra první části byla oznámena na 19 listopadu 2010, druhého dílu na 15 července 2011. Scénář k oběma částem napsal Steve Kloves, který napsal scénáře ke všem filmům o Harrym Potterovi (kromě filmu pátého), režie se ujal David Yates, jenž režíroval i předchozí dva snímky. Producenty obou částí jsou David Heyaman a David Barron.

Jelikož Harry (Daniel Radcliffe) bude mít za chvíli 17 let, a tím se stane v kouzelnickém světě dospělým, ztratí se ochrana, kterou mu poskytoval dům Dursleyovi. Fénixův řád sa ho přesto rozhodne přemístit na jiné místo, což se jim s nemalými problémy i podaří. Harry se spolu s Ronem (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watson) rozhodne odejít ze školy, v níž se novým ředitelem stal Snape (Alan Rickman), a pokračovat v hledání viteálů. Lord Voldermort (Ralph Fiennes) však nelení a postupně si podmaňuje celý kouzelnický svět a vytváří policejní stát, v němž člověk už nemůže věřit nikomu. Voldemort pokračuje v tom, co kdysi začal a znovu se začínají pronásledování "humusak", "zrádců krve" a mudlů. Jediný kdo to může zastavit je Harry Potter.

Disk 1: Film

Disk 2: Bonusový materiál

  • Dodatečné scény
  • Sedm Potterů: podívejte se, jak Daniel Radcliffe vytváří různé verze Harryho ve scéně ze Zobí ulice
  • Rozhovor na greenu s Rupertem, Tomem, Oliverem a Jamesem: Přidejte se k Rupertu Grintovi (Ron Weasley), Tomu Feltonovi (Draco Malfoy), Jamesi Phelpsovi (Fred Weasley) a Oliveru Phelpsovi (George Weasley) a absolvujte s nimi golfový okruh a nahlédněte do jejich desetiletého přátelství
  • Harry Potter a relikvie smrti – 1. část: Soundtrack
  • Dan, Rupert a Emma soutěží v běhu
  • Galerie dokumentů včetně zamrzlého jezera a Harryho souboje s Naginim

 

Recenze Harry Potter a Relikvie smrti: 1. část (2 Blu-ray)

Hermiona je doma s rodiči. Míří jim na záda hůlkou. Ví, co musí udělat. Jde s Harrym a Ronem hledat viteály, aby mohli porazit Vy-víte-koho. Během hledání se mohou dostat na černou listinu a stát se nejhledanějšími osobami v zemi. Je jen jeden způsob, jak zachránit své rodinné příslušníky. Zavře oči a se slzami na krajíčku pronese: „Zapomeňte.“

Ještě neví, že to nejtěžší ji teprve čeká.

O pár dní později spolu s Harry Potterem unikají smrtelným nájezdům smrtijedů. Pošuk je však zrazen a umírá. Zbytek, až na jedno ucho, útok přežije a může začít svatba.

První část adaptace sedmého dílu knihy o čarodějném učni je rozporuplná. Scénárista Kloves sice odvedl solidní kus práce, některé pasáže ale asi psal značně namol, protože v lepším případě nedávají smysl (rozhovor s Batildou na svatbě), či jsou úplně debilní (Ronovo vysvětlování viteálů). Ještě horším problémem je, že snímek byl rozpůlen vedví. Děj tak plyne, pořád se něco děje, ale zrovna když se začne dít něco doopravdy závažného, přichází závěrečné titulky. Žádná gradace, žádný dějový oblouk, žádné vyvrcholení.

Na druhou stranu taneční scéna ve stanu, scéna útěku před lapky a mnohé další rozhodně nejsou věrné předloze, ale na plátně působí ještě lépe, než v knize. A naštěstí jich je víc, než těch špatných. Zásluhu na tom má především David Yates, který natočil svůj nejlepší díl ságy a co se týče režisérské práce, směle konkuruje třetímu dílu. Skvěle si hraje i se scénami úmrtí. Jsou natočeny jakoby mimochodem, nic vážného se nestalo. Naopak z dramatických pasážích tlačí úplné maximum, mučení Hermiony, patří k těm opravdu silným zážitkům.

Harry Potter a Relikvie smrti část 1 je jedním z těch filmů, jehož jednotlivé části jsou větší, než celek. Spousta výborných scén, herci ještě lepší než posledně a perfektní režisér by dávali dohromady jednu z nejlepších popcornových jízd tohoto roku. Kdyby jim nepodrážel nohy chabý scénář a absence vyvrcholení.

Autor: Petr Dudek

Fotogalerie z recenze Harry Potter a Relikvie smrti: 1. část (2 Blu-ray)

 

 

Související produkty

Harry Potter a Fénixův řád (DVD)

Harry Potter a Fénixův řád (DVD)

149 Kč

 

 
Harry Potter a Kámen mudrců (DVD)

Harry Potter a Kámen mudrců (DVD)

149 Kč

 

 
Harry Potter a kámen mudrců (Blu-ray)

Harry Potter a kámen mudrců (Blu-ray)

399 Kč

 

 
Harry Potter a ohnivý pohár (Blu-ray)

Harry Potter a ohnivý pohár (Blu-ray)

399 Kč

 

 
Harry Potter a Princ dvojí krve (DVD)

Harry Potter a Princ dvojí krve (DVD)

149 Kč

 

 
Harry Potter a vězeň z Azkabanu (4K Ultra HD + Blu-ray)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (4K Ultra HD + Blu-ray)

764 Kč

 

 
Harry Potter a Vězeň z Azkabanu  (DVD)

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (DVD)

149 Kč

 

 
Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (DVD)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (DVD)

199 Kč